Obuwie

Jazda na rowerze w klapkach lub sandałach to nieporozumienie. Jest to nie tylko niewygodne, ale i niebezpieczne. Obuwie do jazdy na rowerze powinno być przede wszystkim wygodne, powinno dobrze trzymać się stopy i przede wszystkim, nie powinno być sznurowane. Najlepiej zdecydować się na obuwie przeznaczone specjalnie do jazdy na rowerze. Wśród butów rowerowych da się rozróżnić buty przeznaczone do ścigania się oraz te do turystyki.

Niezależnie od przeznaczenia wszystkie one mają charakterystyczne podeszwy istotnie różniące się od podeszew innych butów. Otóż znajdują się w nich inserty, w które wkręca się bloki od pedałów zatrzaskowych. Buty turystyczne swoim wyglądem przypominają obuwie trekingowe.

Najczęściej produkowane są z materiałów przypominających zamsz, w stonowanej kolorystyce z przewagą szarości i brązów. Dzięki temu idealnie pasują do „cywilnego” ubrania i w miejscach publicznych nie od razu rzucimy się w oczy. Niewątpliwą zaletą takich butów jest to, że dość elastyczne podeszwy zapewniają znakomity kontakt z nierównym terenem oraz umożliwiają wygodne chodzenie. Obuwie tego typu nie tylko zapewni nam wygodę i bezpieczeństwo na rowerze, ale i z powodzeniem będą spełniały swoją funkcję również po zejściu z roweru i udaniu się na turystyczny szlak.