Wózki widłowe - najpopularniejsze urządzenia jakie można spotkać w każdym magazynie.

Czym jest wózek widłowy wie chyba każdy. Wielu dorosłych dziś mężczyzn, w dzieciństwie fascynowały wielkie dźwigi, maszyny budowlane lub chociaż narzędzia swojego taty takie jak wiertarka itp. Wśród obiektów zainteresowania, zapewne nie raz znalazł się wózek widłowy. Wydawał się bardzo nietypowym pojazdem, niewielki, zwinny z dziwnym widelcem na nosie którym przenosił ciężkie palety z towarami. Takie wyobrażenie o wózkach miało dziecko, które nie do końca rozumiało na czym polega rola i działanie takiego wózka.

Dziś już wiadomo że wózki widłowe są niemal symbolem, z którym łączy się magazyny. Wiadomo również, że niezwykła przydatność wózków widłowych, pozwoliła na rozsławienie tych urządzeń daleko poza ściany magazynów. Obecnie używa się ich niemal wszędzie, gdzie konieczne jest przenoszenie ciężkich towarów szybko i na niewielkich odległościach.

Komatsu to jedna z najpopularniejszych firm na świecie produkująca sprzęt budowlany. W swojej ofercie posiada m. in. koparki kołowe, koparko-ładowarki, mini koparki gąsienicowe, wozidła sztywnoramowe, kruszarki, mini ładowarki, spycharki gąsienicowe, duże ładowarki kołowe oraz ładowarki teleskopowe i oczywiście wózki widłowe. Oferta wózków widłowych jest również szeroka. Dostępne są wózki spalinowe o ładowności od półtorej do aż szesnastu ton, niewielkie wózki elektryczne o ładowności od 1.2 do trzech ton oraz wózki magazynowe.

Tych których nie stać na zakup nowego wózka widłowego, zawsze mogą takowy wynająć na okres kilku dni, kilku miesięcy a nawet lat. Wynajem wózków widłowych przebiega na takich samych zasadach, co wynajem np. samochodów. Klient płaci miesięczną opłatę za użytkowanie wózka, natomiast reszta leży w gestii wynajmującego czyli, przeglądy, naprawy, eksploatacja czy ubezpieczenia. Takie rozwiązanie jest szczególnie atrakcyjne przy tymczasowym zapotrzebowaniu na wózek widłowy np. na budowie, przy aranżacji dużego sklepu etc.