Ciekawe trasy rowerowe

Znalezienie ciekawej trasy przeznaczonej dla posiadacza roweru górskiego, który nie boi się zjechać z ubitego szlaku wcale nie jest trudne. Wystarczy opuścić zatłoczone miasto i zjechać z ubitej drogi na ścieżkę prosto do lasu. Jeśli jednak ktoś chce zobaczyć podczas jazdy coś ładnego, powinien zainteresować się około 45 kilometrową trasą, której pokonanie w normalnym tempie powinno zająć około 2 godzin. Trasa zaczyna się na Malcie, biegnie przez Gruszczyn, Kicin a kończy się w Dziewiczej Górze. Po dojechaniu do celu, droga powrotna wiedzie przez te same miejscowości. Jest to dość krótka trasa, z której powinni być zadowoleni praktycznie wszyscy posiadacze rowerów górskich. Celem podróży jest położona na skraju Puszczy Zielonki, Dziewicza Góra, która sięga 143 metrów nad poziomem morza.

Dla nieco bardziej ambitnych wyzwaniem może być trasa prowadząca z Malty do Poznania przez Luboń, Jarosławiec, Trzebaw oraz Górkę. Trasa liczy ponad 90 kilometrów i sprawnemu rowerzyście pokonanie jej zajmie nawet do 5 godzin. Jest to bardzo lubiana i często uczęszczana trasa w okolicach Poznania, a jej wysoki stopień trudności wcale nie odstrasza. Droga praktycznie cały czas prowadzi leśnymi i polnymi ścieżkami, niezwykle rzadko przecinanymi nitkami asfaltu. Po drodze niewiele jest miejsc, w których można coś kupić do jedzenia czy picia, dlatego warto wyposażyć się w odpowiedni prowiant przed wyprawą.

Tras rowerowych w Polsce jest wbrew pozorom bardzo wiele, a zdrowy tryb życia na rowerze połączony z obcowaniem z naturą i podziwianiem cudownych widoków może być niezwykłym przeżyciem lub zwyczajną rodzinną wycieczką w weekend.