Mixokrety a kwestie bezpiecznego użytkowania

Mixokrety Putzmeister wykorzystywane są bardzo często. Nie ma w zasadzie żadnego większego placu budowy, na którym to nie spotkalibyśmy mixokretów. Warto podkreślić, że ich obsługa nie należy do najtrudniejszych, jednak konieczne jest przestrzeganie pewnych norm bezpieczeństwa, jeśli chcemy, by korzystanie z mixokretów było dla nas nie tylko bezpieczne, ale wręcz przyjemne.

Pracownicy, którzy mają za zadanie obsługę urządzeń takich jak mixokrety, powinni naturalnie przejść specjalne szkolenie. Oczywiście, jeśli użytkowanie tego rodzaju maszyn budowlanych ma być bezpieczne, należy zawsze przestrzegać instrukcji ich obsługi. Co prawda trzeba przyznać, że np. obsługa urządzeń Putzmeister należy do bardzo łatwych. Wynika to z tego faktu, że mixokrety Putzmeister są w dużej mierze zautomatyzowane, co znacznie upraszcza kwestie ich obsługi - wystarczy nacisnąć kilka klawiszy, by urządzenie wykonało swoją pracę.

Zasadniczo nawet wtedy, gdy podajnik ma przenieść beton lub inną zaprawę na wysokość 30 pietra, nic nam nie grozi. Należy jedynie odpowiednio sterować samym podajnikiem, by beton trafił we właściwe miejsce.

Ze względu na ryzyko uszkodzenia urządzenia warto wysłać jednak pracowników na specjalne szkolenie. Organizują je chociażby firmy sprzedające w naszym kraju urządzenia Putzmeister.