Panele PCV przy montażu zewnętrznym wymagają użycia klipsów ściskających

Panele PCV to rodzaj okładziny, którą można montować na powierzchniach ściennych i sufitach (wnętrze) oraz przy okapach dachowych, wykuszach okiennych, na poddaszu (na zewnątrz).

Panele PCV montuje się na ruszcie drewnianym, który należy układać prostopadle do kierunku układania okładziny. Za rusztowanie służyć powinny listwy impregnowane. Środek antykorozyjny zapobiegnie zbyt szybkiemu zużyciu materiału wskutek działań organicznych. Odstępy miedzy listwami powinny wynosić 30-40 cm.

Jeżeli panele PCV są montowane na zewnątrz, należy użyć klipsów ściskających, które zapobiegną samoistnemu demontażowi paneli (pod wpływem temperatury zmienia się ich długość). Panele PCV tak samo jak panele drewniane podłogowe wymagają zastosowania luzów montażowych.

Podłogi remontowanego budynku można pokryć panelami, posadzką betonową albo płytkami. Najczęściej każda z tych nawierzchni znajduje zastosowanie. Do łazienki i toalety najlepiej nadają się wykładziny podłogowe (w szczególności wykładziny PCV) albo płytki. W pomieszczeniach gospodarczych należy stosować posadzki betonowe. To najbardziej funkcjonalny rodzaj podłogi w miejscach narażonych na działanie substancji żrących, smolistych, itp. A takie zwykle przechowuje się w garażu.

Natomiast w skrytkach, na strychach można kłaść dywany, wykładziny.