Mixokrety i sposoby ich praktycznego wykorzystywania

Mixokrety to bardzo cenione agregaty tynkarskie, które obecnie wykorzystuje się nowoczesnych placach budowy. W zasadzie zawsze można użyć tego urządzenia, gdy chodzi o prace wykończeniowe, zwłaszcza kładzenie tynku.

Co istotne, mixokrety to urządzenia pozwalające zarówno na tynkowanie klasyczne jak i bardziej ozdobne. Zawdzięczamy to temu prostemu faktowi, że można wykorzystać zaprawy tynkarskie o rozmaitych fakturach - zarówno idealnie gładkie tynki gipsowe jak i tynki drobnoziarniste.

Warto zaznaczyć, że mixokrety nadają się także do wylewania nowych posadzek. Co więcej, nie dość, że dzięki nim można szybciej osiągnąć pożądany efekt, to jeszcze posadzki są idealnie gładkie. Maszynowe wykończenie znacznie przewyższa w tym przypadku rozwiązania ręczne.

Agregaty tynkarskie, w tym także mixokrety, wykorzystuje się w przypadku, gdy w grę wchodzą większe powierzchnie. Zatem np. podczas budowy nowych osiedli, większych budynków przemysłowych itd.

W przypadku mniejszych budynków używanie agregatu tynkarskiego byłoby po prostu zbyt kłopotliwe. Dlatego też w takich sytuacjach ciągle jeszcze przeważa zarówno tynkowanie jak i wylewanie posadzek ręczne.